Son güncellenme :16.01.2019 9:08

Anasayfa > Anasayfa > YÖNETİCİMİZ CEMİL KILIÇ`I `AK-İT`LERE YEDİRMEYİZ!

16.01.2019 Çar, 9:08

YÖNETİCİMİZ CEMİL KILIÇ`I `AK-İT`LERE YEDİRMEYİZ!

Adına gazete demenin, hakikat için mücadele eden gazetecilere hakaret olacağı Akit gazetesi, iftira ve hedef gösterme düsturuna tüm pervasızlığıyla devam etmektedir.

Onu doğuran siyasal islamcıların bile artık ciddiye almadığı, sevimsiz evlat gördüğü bu paçavra, yıllardır muhalif unsurlara kara çalmaya gayret ettiği gibi bu kez bir yoldaşımızı, İlahiyatçı Cemil Kılıç’ı hedef almıştır.

Aynı zamanda sendikamızın İstanbul 4 No’lu şube yöneticisi olan Kılıç’ı manşetine taşıyan Akit, utanmadan “Din karşıtı din hocası” başlığı atmıştır. Bu başlık altında özel bir araştırma yapılmış gibi sunulan saçmalıkta ise Cemil hocamızın hali hazırda sosyal medyada herkese açık şekilde yaptığı fikir paylaşımlarından seçkiler sıralanmıştır.

AKİT HEDEF GÖSTERDİ, MEB VURDU

Akit gibi bir iftiranameyi muhatap almak tarzımız olmasa da, koskaca Milli Eğitim Bakanlığı’nın Akit’in skandal manşetinin hemen sonrasında Cemil hocayı görevden uzaklaştırması ve idari soruşturma başlatması, durumun vahametini artırmıştır. Son durum itibariyle, Akit hedef göstermiş, MEB vurmuştur.

MEB, Akit’in peşine takılmış, Cemil Kılıç, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek 3 saat boyunca müfettişlerin sorgusuna maruz bırakılmıştır.

Bu sorguda sadece Cemil Kılıç’ın fikir özgürlüğü değil, sendikacılık da masaya yatırılmıştır. Soruşturma, Kılıç’ın bir sendika yöneticisi olarak yaşadığı ülkenin sorunlarına dair açıklama yapma, siyasi tespitlerde bulunma hakkı ilgili yasalarla korunuyor olmasına rağmen, “öğretmene yakışmayan davranış” suçlamasıyla açılmıştır. Sendika yöneticisi olmayıp, kamu çalışanı sıfatı taşıyan ve bu halle AKP’nin partizanlığını yapan, yani siyasi açıklamada bulunanlara ilişkin hiçbir soruşturma başlatmayan MEB, siyasi açıklama yapmanın değil, iktidarı eleştiren siyasi açıklamalar yapmanın yasak olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

İlerici kamuoyunun malumudur ki; Cemil Kılıç, dine değil dini yanlış anlatanlara karşıdır. İslam’ın bekasını düşünenler açısından Cemil Kılıç gibi yıllarını bu öğretiye vakfetmiş isimlerin fikirlerini söylemesi değil, İslam üzerinden siyasi güç, dünyevi hazineler kazananlar tehlikelidir. İslamı siyasileştirenler, şov malzemesi yapanlar, mezhep yarışlarıyla hem İslam’ı hem de toplumu kutuplaştıranlar tehlikelidir.

İslami terör örgütlerinin insanlığı yasa boğan her saldırısının, çağdaş yaşama müdahaleyi hak gören yobazların çıkardığı her skandalın ardından “Gerçek İslam bu değil!” diye dolaşanlar, gerçek İslam’ı, onu öğrenmeye yıllarını ayırmış ve öğretirken de çağın kazanımlarından ödün vermeyen Cemil hocamızdan öğrenebilir!

İnsanların fikir özgürlüklerine, itiraz etme haklarına, sorgulama yetilerine düşman olan Akit ve onun zihniyetindekiler bilmelidir ki, bu ahlaksız söylemler, bu hedef gösterme alçaklığı, aklın gücünü bastıramaz, fikir insanlarını susturamaz.

Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz: Üyemiz olmasa dahi hiçbir eğitimciyi karanlık yobazların pençelerine bırakmayacağımız gibi, yoldaşımız Cemil Kılıç’ın da sonuna kadar yanındayız! AKİT’in iftiralarına, MEB’in haksız soruşturmasına karşı da hukuk mücadelesi vereceğimizi ilan ediyoruz.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*