Son güncellenme :25.11.2016 10:54

Anasayfa > Anasayfa > ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN

25.11.2016 Cum, 10:54

ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı operasyonunda 3 askerimizin şehit olduğunu 10 askerimizin ise yaralandığını duyurmuştur. Adana’da ise valilik binası önünde terör örgütünün bomba yüklü aracı patlatması sonucu 2 yurttaş yaşamını yitirmiş, 33 kişi yaralanmıştır.

Türkiye, içerde ve dışarıda çok ciddi tehdit altındadır. Bir yanda, emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütü ülke içinde kanlı eylemlerini gerçekleştirirken diğer yanda Atatürk’ün “yurtta barış, dünyada barış” politikasından uzaklaşan siyasi iktidar, ülkemizi emperyalizmin Ortadoğu’da sürdürdüğü kirli savaşa alet etmiştir.

Mazlum uluslara örnek ve önder Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye’nin dış politikasında yaşadığı çöküşten ve Ortadoğu’nun yaşadığı bunalımdan çıkışın en önemli yolu AKP siyasetinin değişmesidir.

Eğitim-İş hem bir emek örgütü olarak ve hem de ülkesinin bütünlüğünü, bağımsızlığını savunan bir demokratik güç olarak Mehmetçiğin kanının emperyalist amaçlar için akıtılmasına karşıdır.

Eğitim-İş olarak Suriye’de şehit düşen askerlerimize ve Adana’da yaşamını yitiren yurttaşlarımıza başsağlığı diliyor, yaralanan askerlerimize ve yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*