Son güncellenme :22.12.2016 11:36

Anasayfa > Anasayfa > ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN

22.12.2016 Per, 11:36

ULUSUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Fırat Kalkanı harekatından gelen acı haber yüreklerimizi dağladı. El Bab’ta yaşanan çatışmalarda 14 askerimiz şehit oldu, 33 askerimiz yaralandı.

Türk ulusu, emperyalizme karşı verdiği kurtuluş mücadelesinde savaşın ne kadar korkunç olduğunu, yıkımını, kan ve gözyaşını çok yakından ve derinden yaşamıştır. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Bir ulusun hayatı söz konusu olmadıkça savaş bir cinayettir.” diyerek, savaşın insanlık için yıkım ve felaket olduğunu belirtmiştir. “Yurtta barış, dünyada barış” sözüyle de ülkemizde ve tüm dünyada barışın yaşanması gerektiğini vurgulamıştır.

Ancak bugün Atatürk’ün “yurtta barış, dünyada barış” politikasından uzaklaşan siyasi iktidar, ülkemizi emperyalizmin Ortadoğu’da sürdürdüğü kirli savaşa alet etmiştir.

Mazlum uluslara örnek ve önder Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye’nin dış politikasında yaşadığı çöküşten ve Ortadoğu’nun yaşadığı bunalımdan çıkışın en önemli yolu AKP siyasetinin değişmesidir.

Eğitim-İş hem bir emek örgütü olarak ve hem de ülkesinin bütünlüğünü, bağımsızlığını savunan bir demokratik güç olarak Mehmetçiğin kanının emperyalist amaçlar için akıtılmasına karşıdır.

Eğitim-İş olarak El Bab’ta şehit düşen askerlerimize rahmet, acılı ailelerine, ulusumuza başsağlığı diliyor, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*