Son güncellenme :11.07.2018 13:55

Anasayfa > Anasayfa > TÜZÜK GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

11.07.2018 Çar, 13:55

TÜZÜK GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

5. Dönem 3. Başkanlar Kurulumuz ve 5. Olağan Genel Kurulumuzun aldığı karar uyarınca, Tüzük Genel Kurulumuz 9-10 Temmuz 2018 tarihlerinde toplandı. Örgütümüzün ve Tüzük Komisyonumuzun üzerinde çalıştığı tüzük değişiklikleri genel kurulda gerçekleşti.

Ankara Akar Otel’de toplanan kurultay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Kurultay Başkanlık Divanı oluşturuldu ve başkanlığa Erdal Çalı seçildi.

Genel Başkan Orhan Yıldırım, tüzük maddelerinin oylanması öncesinde bir konuşma yaptı ve gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Yıldırım’ın konuşmasının ardından, tüzük değişiklikleri delegeler tarafından tek tek oylandı. Genel oylamadan sonra tüzük değişikliği kabul edildi.

Çevre, doğa, tüm canlı cansız varlıkların korunmasına ve hayvan haklarına ilişkin düzenlemeler, öğrenci hakları ve öğrencilerle ilgili idari düzenlemelerin yargıya taşınabilmesine dayanak oluşturabilecek düzenlemeler,  örgüt içi işleyişin daha işlevsel ve demokratik olmasına yönelik düzenlemelerin yapıldığı genel kurulumuz delegelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Eğitim-İş, tam bağımsız Türkiye idealine, gerçek demokrasi ilkelerinin hakim kılınmasına, cumhuriyet değerlerinin korunmasına ve laik, bilimsel, demokratik, kamusal eğitim mücadelesini sürdürmeye her zaman olduğu gibi hazırdır ve sürdürecektir.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*