Son güncellenme :30.03.2018 17:00

Anasayfa > Anasayfa > TBMM BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR!

30.03.2018 Cum, 17:00

TBMM BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR!

TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından başlatılan “Meclis Sohbetleri” programında kadın oyuncuların sahneye alınmaması, Türkiye’de demokrasinin gelmiş olduğu içler acısı durumu ortaya sermektedir.

Sanat ve kültür toplumların aydınlanması, ileriye gitmesi için olmazsa olmazdır. Ancak AKP iktidarının, sanata ve aydınlara yönelik gerici tutumu devam etmekte ve bu tutum kadın sanatçılara yönelik sansüre kadar varmaktadır. Söz konusu programda, kadın oyuncuların sahnede olmak yerine, sahne kenarında merdivenlerde ya da sahne arkasında beklemeye zorlanmasını,  Atatürk büstünün kaldırılmasını, üstelik bu vahim durumun yüce Meclis çatısı altında yaşanmasını utançla karşılıyoruz.

Daha önce laiklik karşıtı söylemleri nedeniyle Eğitim-İş olarak hakkında suç duyurusunda bulunduğumuz İsmail Kahraman, milli iradenin temsil edildiği en yüce makam olan TBMM’nin Başkanı olduğunu yine unutmuş görünmektedir. İsmail Kahraman’a, kendilerini var eden iradeyi ve o iradenin sonucu olan siyasal rejimi korumakla yükümlü olduklarını hatırlatıyor ve şiddetle kınıyoruz.

Her koşulda demokrasiye, çağdaşlığa, laik ve üniter yapıya, ulusal birlik ve beraberliğimize, Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkan Eğitim-İş olarak; Cumhuriyet devrimleriyle bir hesaplaşma niteliğinde olan bu eylemde sorumluluğu olan tüm yetkilileri derhal istifa etmeye davet ediyoruz.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*