Son güncellenme :24.08.2015 14:08

Anasayfa > Anasayfa > SUÇ DUYURUMUZ ÜZERİNE ATATÜRK’E HAKARET EDEN ŞEVKİ YILMAZ HAKKINDA KAMU DAVASI AÇILDI

24.08.2015 Pts, 14:08

SUÇ DUYURUMUZ ÜZERİNE ATATÜRK’E HAKARET EDEN ŞEVKİ YILMAZ HAKKINDA KAMU DAVASI AÇILDI
Manisa’da düzenlenen bir konferansta Atatürk’ü kastederek “Selanikli dönmeler” ifadesini kullanan Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz hakkında, yaptığımız suç duyurusu üzerine kamu davası açılmıştır.

Memur-Sen Manisa İl Temsilciliği tarafından 30 Mart 2015 tarihinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak çağırılan Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın konuşmasında Atatürk’e yönelik olarak “Selanikli dönmeler” şeklinde hakaret içeren ifadesinin basına yansıması üzerine Eğitim-İş, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur. Savcılığın 2015/4676 sayılı soruşturma dosyasıyla yapılan soruşturma sonucu, daha önce de benzer suçlardan hakkında mahkumiyet kararları bulunan Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e hakaret suçu sabit görülerek 5816 sayılı Kanun’a muhalefet etmek suçundan hakkında kamu davası açılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmeyi alışkanlık hatta görev edinen ve bunu her fırsatta dile getirenler içinde toplantının düzenleyicisinin bir memur sendikasının olması, ayrıca suçun işlendiği yerde Eğitim Bir Sen Manisa İl Temsilcisi’nin de olması üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. Türk ulusunun Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili hassasiyetinin hoyratça ayaklar altına alınmasını şiddetle kınıyoruz.

Gücünü Atatürk ilkelerine ve onun devrimlerine bağlılıktan alan Eğitim-İş’in, gerici, yobaz saldırılar karşısında sessiz kalmayacağını, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarına karşı her platformda ve her türlü yasal zeminde mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini bir kez daha hatırlatır, açılan davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*