Son güncellenme :26.02.2015 18:13

Anasayfa > Anasayfa, Fotoğraf Galerisi > Sendikal Eğitim Akademisi-Ordu

26.02.2015 Per, 18:13

Sendikamız Eğitim-İş’in 4.Olağan Genel Kuruluyla birlikte daha çok önem verdiği sendikal eğitim çalışmaları Eskişehir ve Antalya’dan sonra Ordu Şubesinde devam etti.

            Eğitim-İş’in sınıfsal hedeflerinin ve yeniden varoluş süreçlerinin(nedenlerinin) eğitimcilerin tarihsel sendikal mücadelesi bağlamında ortaya konması, sendikal bilincin yükseltilerek mücadelenin üye tabanına yayılması, işyeri temsilciliklerinin gerçek işlevine kavuşması gibi birçok amacı bulunan Sendikal Eğitim Akademisi; Genel Eğitim Sekreteri Önder YILMAZ ve Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet PALA’nın katılımıyla iki gün sürdü.

            Fatsa ve Ünye temsilciliklerine yönelik ilk çalışma 21 Şubat Cumartesi günü Fatsa- Bolaman ‘da bir restaurantta yapıldı. İlginin yoğun olduğu çalışmaya elli eğitimci katıldı. Gün boyu devam eden programın Cumhuriyetin Eğitim Devrimi, Türkiye’de Öğretmen Örgütlenmesi, Sendikal İletişim konularını Genel Eğitim Sekreteri Önder YILMAZ; Örgütlenme Eğitimi ve Eğitim-İş’in Kuruluş Süreci konularını Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet PALA anlattı. Katılımcılar da sendikal mücadelenin nasıl daha başarılı ve güçlü olabileceği ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

            22 Şubat Pazar günü Ordu’da elli farklı eğitimciyle devam eden çalışma Belediye-İş Sendikası toplantı salonunda yapıldı. Aynı ders programının uygulandığı çalışmaya eğitimciler aktif bir şekilde katıldı. Sendikal mücadelesi 1980 öncesine dayanan eğitimciler bu mücadeleyle ilgili tanıklıklarını anlatarak katkıda bulundular. Birçok katılımcı, yoğun ders programına rağmen,  yapılan çalışmadan faydalandıklarını ve katılmaktan memnun olduğunu ifade etti.

            Sendikal mücadelemize ivme kazandıracağına emin olduğumuz bu çalışmayı yapan Genel Eğitim Sekreteri Önder YILMAZ ve Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet PALA ile 21 Şubat’taki çalışmaya başarıyla ev sahipliği yapan Eğitim-iş Fatsa Temsilciliği başta olmak üzere tüm yönetici ve katılımcı yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 

                                                                                             

               Gündüz Pala

    Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı

 

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*