Son güncellenme :14.04.2017 16:37

Anasayfa > Anasayfa > REFERANDUMDA “HAYIR” OYU VERECEKLERLE İLGİLİ İFADELERİ NEDENİYLE İBB PERSONELİ ŞAHIS HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

14.04.2017 Cum, 16:37

REFERANDUMDA “HAYIR” OYU VERECEKLERLE İLGİLİ İFADELERİ NEDENİYLE İBB PERSONELİ ŞAHIS HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Ömer AKBAYRAK isimli şahıs basın haberlerine de konu olduğu üzere, 11.04.2017 tarihinde, Facebook sosyal medya hesabı üzerinden 16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşecek Anayasa referandumunda “Hayır” oyu kullanacak vatandaşları kastederek “SEVGİLİ DOSTLAR CHP açıkça savaş ilan ederek bu hususta elinden geleni ardına koymamaktadır. Meclis de başladıkları saldırganlıklarını tüm eylem ve söylemleri ile EVET çilerin üzerine çevirmişlerdir. 17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları GANİMET olarak EVETçilere HELALDİR”  ifadesiyle paylaşımda bulunmuştur.

Kamuoyunda infial yaratan bu paylaşım üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu çalışanı hakkında soruşturma başlatarak görevden alındığını duyurmuştur.

Türk Ceza Kanununa göre halkı kin ve düşmanlığa tahrik, nefret ve ayrımcılık, tehdit ve hakaret suçlarını oluşturan bu ifadeleri kullanan şahıs hakkında sendikamızca suç duyurusunda bulunulmuştur Bu ifadelerinin hukuk önünde bedelini ödemek zorunda olan bu şahsa ilişkin hukuki süreç sonuna kadar sendikamızca takip edilecektir.

Bireysel olarak şikayette bulunmak isteyen üye ve yurttaşlarımız için de örnek dilekçe ekte yer almaktadır.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Örnek Şikayet Dilekçesini indirmek için tıklayınız

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*