Son güncellenme :31.05.2017 13:20

Anasayfa > Anasayfa > ÖYP MECBURİ HİZMET KALDIRILDI

31.05.2017 Çar, 13:20

ÖYP MECBURİ HİZMET KALDIRILDI

Genel Örgütlenme Sekreteri ve Yükseköğretim sorumlusu Ahmet Güngör ile İzmir 4 No’lu Şube Başkanı ve Üniversite Komisyonu Koordinatörü Haşim Karaman, ÖYP mağduru üniversite eğitim emekçilerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini YÖK’e iletti.

ÖYP Koordinatörlüğü ile yapılan görüşmede mecburi hizmetin kaldırıldığı ve üniversitelere bildirildiği bilgisi verildi.

Ayrıca görüşmede, 50/D kadrosunun yarattığı mağduriyetler ile 33/A kadrosuna aktarılma sırasında konulan ağır kriterler de YÖK’e iletildi. TBMM Milli Eğitim Alt Komisyonu’nda şu sıralar görüşülmekte olan torba yasada teklif edilen Araştırma Görevlilerinin istihdamı ile ilgili çekinceler de ifade edildi.

Eğitim-İş, bilimsel ve laik eğitimin bilim insanlarının yetiştirilmesinde temel alınması bilinciyle, akademik personelin özerk ve özgür ortamlarda çalışması için her türlü imkanın sağlanması gerektiğine inanır. Bilim insanlarının üzerinde baskı, yönlendirme ve her türlü kısıtlamanın ülkemizin geleceğinin karartılması anlamına geleceği açıktır. Bu nedenle Eğitim-İş, akademik personelin iş güvencesi ile birlikte bilim insanlarının saygınlığını gözeten taleplerinin takipçisi olacaktır.

 

YÖK’e yazdığımız yazı

YÖK’ten gönderilen yazı

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*