Son güncellenme :11.04.2016 10:42

Anasayfa > Anasayfa > ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARIMIZI BOLU’DA SÜRDÜRDÜK

11.04.2016 Pts, 10:42

ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARIMIZI BOLU’DA SÜRDÜRDÜK
Genel Başkanımız Veli Demir, örgütlenme çalışmaları kapsamında Bolu’da çeşitli temaslarda bulundu.

Demir, Genel Basın Yayın ve Uluslar arası İlişkiler Sekreterimiz Dilek Yurdugül ve Bolu İl Temsilcilik Başkanımız Hülya Çınar’la birlikte okulları ziyaret etti. ADD Bolu Şubesi, Bolu Barosu Başkanı Av. Ferit Atalay’ı ve yerel basını da ziyaret eden Demir, Bolu İl Temsilciliğimizde üyelerimizle bir araya geldi.

Demir, yerel basını ziyaretinde ülke ve eğitimin gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Siyasi iktidarın uygulamalarının ülke ve ulus yapısına büyük bir zarar verdiğini söyleyen Demir; şöyle konuştu:

“Hükümetin uygulamaları en başta bilimsel ve laik eğitime büyük bir zarar vermektedir.  Ulusal bayramlarımızın ve andımızın yasaklanması başta olmak üzere parasız, laik ve bilimsel eğitime darbe üstüne darbe vurulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu, 2016-2017 ders yılından başlamak üzere ortaöğretimde okutulacak ‘Tarih Dersi Öğretim Programı’nı taslak olarak yayınladı. Programın içerisinde Atatürk’ten, Kurtuluş Savaşı’ndan, Cumhuriyet Devriminden bahsedilmediği gibi, incelendiğinde Osmanlı Devleti’nin öne çıkartıldığı yapay bir tarih anlayışının dayatıldığı görülmektedir. Hazırlanan program göstermektedir ki lisede tarih öğretimi tarihsiz bir öğretim olarak düşünülmektedir. Birkaç gün önce yandaş sendikanın ifade ettiği biçimde öğretim programı Kemalizmden yani Atatürkçü düşünceden soyutlanmaya çalışılmış çocuklarımızı Atatürk ve onun devrimlerinden arındırmak isteyen bir anlayış programa yerleştirilmiştir. Türkiye’de tarih dersi, Atatürksüz, Cumhuriyetsiz ve devrimsiz olamaz.”

“Mustafa Kemal’siz bir tarih yapamazsınız” diyerek sözlerini sürdüren Demir; “Bunu şiddetle kınıyorum.  En kısa sürede Talim ve Terbiye Kurulu bunu kaldırıp konunun taraflarıyla birlikte adam gibi bir tarih müfredatını yapmak zorundadır” dedi.  Karaman’da yaşanan çocuk istismarını asla kabul edemeyeceklerini vurgulayan Veli Demir; “Eğitimin ilk amacı çocukları korumaktır. Köy okullarını kapatarak devlet olarak yoksul halk çocuklarına burs vermezseniz, yurt yapmazsanız, bu çocuklar tarikatların güdümünde yetiştirilir“ diye konuştu.

 

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*