Son güncellenme :28.12.2015 16:01

Anasayfa > Anasayfa > ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARIMIZI ANTALYA’DA SÜRDÜRDÜK

28.12.2015 Pts, 16:01

ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARIMIZI ANTALYA’DA SÜRDÜRDÜK

Genel Başkanımız Veli Demir, örgütlenme çalışmaları kapsamında Antalya’da çeşitli temaslarda bulundu.

Demir, Antalya Şube Başkanı Mehmet Balık ve Alanya İlçe Temsilcilik Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Alanya’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ve okulları ziyaret etti. Ardından Alanya İlçe Temsilciliği’nin dayanışma yemeğine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, Alanya’ya sorunları yerinde tespit etmek için geldiğini ancak yaptığı incelemeler sonucu hayal kırıklığına uğradığını belirten Demir, “Alanya Türkiye’nin incisi bir yer olmasına rağmen halen okullarında ciddi sayıda ücretli öğretmen uygulaması var. Atanamayan 400 bin öğretmen olmasına rağmen, Alanya gibi bir yerde öğretmenlerin büyük bir bölümünün ücretli olması düşündürücüdür. Bu atanamayan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize haksızlıktır” dedi.

EN BÜYÜK TAHRİBAT EĞİTİMDE

Ülkede 13 yılda büyük tahribatlar yapıldığını savunan Veli Demir, “İç politikada, dış politikada, adalette ve hukukta büyük tahribatlar yaşandı, ama en büyük tahribatın eğitimde yaşandığını biliyoruz. AKP iktidarı döneminde cumhuriyetin eğitim sistemi adeta tarumar edildi, yok sayıldı. Tevhid-i Tedrisat yok sayıldı. Bilimsel, laik, demokratik eğitimin yok edildiğini gördük” ifadelerini kullandı.

RÜŞVET VE YOLSUZLUKLA MÜCADELE HAFTASI

64. Hükümet’in eylem planında, eğitime dair hiçbir şey olmadığını vurgulayan demir, “Eylem planında eğitimin daha da özelleştirileceği belirtiliyor. Eğitimin daha da gericileştirileceği açıkça söyleniyor. Değerler eğitiminden bahsedilmekte. Değerler eğitim bahanesiyle cemaat ve tarikatlar okullara üs kurmuşlardır. Değerler eğitimi adı altında eğitim sistemi gericileştirilmektedir. Halbuki, en önemli değer dürüstlüktür, doğruluktur, devlet malına sahip çıkmaktır. Milli Eğitim Bakanlığı’na ve siyasi iktidara çağrıda bulunuyorum: Geliniz, 17-25 Aralık tarihini rüşvet ve yolsuzlukla mücadele haftası ilan edelim ve en önemli değer olan doğruluğu, dürüstlüğü çocuklarımıza anlatalım” diye konuştu.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*