Son güncellenme :13.04.2018 15:45

Anasayfa > Anasayfa > ÖĞRETMENE ŞİDDETİ DURDURUN

13.04.2018 Cum, 15:45

ÖĞRETMENE ŞİDDETİ DURDURUN

Siyasi iktidarın, öğretmenleri itibarsızlaştırma politikalarının bir sonucu olarak ne yazık ki eğitimcilere yönelik şiddet eylemleri son yıllarda giderek artmaktadır.

Bugüne kadar okullarda yeterli güvenlik önlemleri almadığı gibi öğretmenlere uygulanan şiddete seyirci kalan Milli Eğitim Bakanlığı, her fırsatta öğretmeni değersizleştiren ve hedef gösteren uygulama ve açıklamalar yapmakta istikrarlı davranmaktadır. Öğretmeni toplum nezdinde itibarsızlaştıran bu tür açıklamaların saldırılarda önemli bir rol oynadığını düşünmekteyiz.

Özellikle öğretmenlerin performans sistemi ile baskı altına alınmak istendiği, öğretmeni veli ve öğrenci gözünde küçük düşürücü uygulamaların hayata geçirildiği bugün okullarımız öğretmenler için güvenli alanlar olmaktan çıkmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı’na hatırlatıyoruz, eğitim çalışanlarının ve öğrencilerin güvenliğini sağlamak sizin oturduğunuz makamların asli görevlerindendir. Yaşanan bu şiddet olaylarının kendi yanlış politikalarının sonucu olduğunu görmeyen, bu utanç olayları münferit sayan, kendi sorumluluğundaki kamu görevlilerinin ve öğrencilerin güvenliğini sağlamaktan aciz bir Bakanlık, hükümsüz olacaktır!

Eğitim-İş olarak her türlü öğretmene şiddet eyleminin karşısında duracağımızı ve tepkimizi tüm demokratik yollarla ortaya koyacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz!

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*