Son güncellenme :02.10.2020 17:21

Anasayfa > Anasayfa > MEB’İN UZAKTAN EĞİTİM BASİRETSİZLİĞİ BİR ÖĞRETMENİMİZİN CANINA MAL OLDU

02.10.2020 Cum, 17:21

MEB’İN UZAKTAN EĞİTİM BASİRETSİZLİĞİ BİR ÖĞRETMENİMİZİN CANINA MAL OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, pandemi sürecinde eğitimle ilgili süreci düzgün yönetememesi, uzaktan eğitimde düzgün işleyen bir sistemi kuramamış olması, bugün bir öğretmenimizin yaşamına mal olmuştur.

Evi müsait olmadığı için uzaktan eğitim derslerini okulda yapmak zorunda kalan üyemiz Akhisar Ticaret Odası İlkokulu Öğretmeni Gamze Enginer, okul çıkışı meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirmiştir.

Ne yüz yüze eğitime ne de uzaktan eğitime hazırlık yapmayan, yaşanan sorunlara çözüm üretemeyen MEB ve tüm bunlara rağmen  “uzaktan eğitimde dünyanın en iyi ikinci ülkesiyiz ve eğitime hazırız” diye övünen Bakan Ziya Selçuk, işini özveriyle yapmaya çalışan gencecik bir öğretmenin kaybının hesabını nasıl verecek?

Eğitim-İş olarak defalarca uyarmamıza rağmen öğretmenlere ve öğrencilere gerekli teknolojik imkanlar sunulmayarak adeta gözden çıkarılmaları, bu acı kaybın yaşanmasına neden olmuştur.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a, gerçeklikten uzak ve ciddiyetsiz açıklamalar yapmayı bırakıp, uzaktan eğitimin tökezlediği yerlerde çözüm üretmesi çağrısı yapıyoruz.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*