Son güncellenme :11.01.2016 20:16

Anasayfa > Anasayfa > MEB’İN LİYAKAT GÖZETMEYEN KADROLAŞMASININ SONUCU, SİLAHLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

11.01.2016 Pts, 20:16

MEB’İN LİYAKAT GÖZETMEYEN KADROLAŞMASININ SONUCU, SİLAHLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ
Tokat Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ın, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’yla birlikte yaptığı okul ziyaretlerine ilişkin sosyal medyada fotoğraflar paylaştığı ve söz konusu paylaşımlarda Aslan’ın silahla havaya ateş ettiğini gösteren fotoğraflar bulunduğu basına yansımıştır.

Öncelikle bir eğitimci olan Aslan’ın şiddeti özendiren bu sorumsuz davranışı, öğretmeni rol model alan öğrencilere kötü örnek teşkil etmektedir. Çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişiminde en etkin model, anne babadan da önce öğretmendir. Bu nedenle öğretmenlerin söz ve davranışlarıyla öğrencilere rol model olduklarını asla unutmamaları gerekmektedir. Bir ilçe milli eğitim müdürünün çocuklar için yanlış davranış modeli oluşturarak, sağlıksız davranışlar benimsemelerine neden olan Aslan’ı şiddetle kınıyoruz.

Öte yandan, Bekir Aslan’ın, TBMM’de ettiği küfürler, cinsiyetçi yaklaşımlar ve kavgalarla gündeme gelen Tokat Milletvekili’nin kardeşi olması Milli Eğitim Bakanlığı’nda kariyer ve liyakat gözetmeksizin yapılan kadrolaşmanın da göstergesidir. Eğitim yöneticilerinin belirlenmesinde liyakat ilkesi yerine AKP’ye bağlılık derecesini ve siyasi referansları dikkate alan Bakanlık, eğitimin yönetimini beceriksiz ellere teslim etmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı bir an önce gereğini yapmaya ve Bekir Aslan’ı görevden almaya çağırıyoruz.

EĞİTİM-İŞ ORDU ŞUBE YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*