Son güncellenme :26.05.2015 16:29

Anasayfa > Anasayfa > KİN VE NEFRET SÖYLEMLERİ SON BULMALIDIR

26.05.2015 Sal, 16:29

KİN VE NEFRET SÖYLEMLERİ SON BULMALIDIR
Bartın’da şehir magandası tarafından dövülerek öldürülen üyemiz Tayfun Erol’un mesai arkadaşları ve öğrencileri, Bartın İl Temsilciliğimizin çağrısıyla “Şiddete Hayır” sloganıyla yürüyüş gerçekleştirdi.
Eğitim sendikalarının da destek verdiği yürüyüşe Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop, Genel Basın Yayın ve Uluslar arası İlişkiler Sekreterimiz Dilek Yurdugül, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük katıldı. Yukarı Çarşı’dan eski belediye binası önüne kadar süren yürüyüşte yaklaşık 250 kişilik topluluk şiddet olaylarının son bulması için sloganlar attı.
Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop, Tayfun Erol’un başına gelen acı olayın son şiddet olayı olmasını istediklerini belirterek, “Kin ve nefret üzerine yapılan söylemler devam ettikçe bu acı olaylar son bulmayacaktır. Başta en tepedeki yöneticilerimize sesleniyorum. Artık şiddet dili değil, kucaklaşma dili kullanalım. Biz eğitimciler, dostluk ve dayanışma için varız. Üyemize yapılan bu vahşi saldırıyı kınıyor, katilin yargıdan hak ettiği cezayı almasını bekliyoruz” dedi.
 

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*