Son güncellenme :13.01.2016 12:33

Anasayfa > Anasayfa > İSTANBUL’DAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

13.01.2016 Çar, 12:33

İSTANBUL’DAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan ve ilk bilgilere göre 10 kişinin yaşamını kaybetmesine 15 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Patlamanın nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, siyasi iktidar her zaman olduğu gibi jet hızıyla yayın yasağı getirerek halkın bilgi edinme hakkını ihlal etmektedir. Patlamanın sorumluları ve arkasındaki güçler bir an önce ortaya çıkarılmalı ve bu konuda halka hesap verilmelidir.

Neredeyse bütün Ortadoğu’daki emperyalist kavgaya, akıldan ve ulusal çıkarlardan uzak bir şekilde salt taşeron olma mantığıyla müdahil olan AKP iktidarı, izlediği yanlış dış politika ile Türkiye’yi de bir çatışma sürecinin içine itmiştir. AKP iktidarının, çok uluslu terör örgütlerine sınır kapılarını açması, onlara her türlü desteği vermesi, etnik ve mezhepsel ayrışma temelinde siyaset izlemesi, “çözüm süreci” adı altında kamuoyunu oyalayarak terörle mücadele etmek yerine terörün varlığından siyasi rant elde etmek istemesi, bugün ülkemizde insanların katledilmesine yol açmaktadır.

Siyasi iktidar, terörü besleyecek, ayrımcılığı kurumsallaştıracak etnik ve mezhep temelli politikalardan vazgeçmeli, ülkenin huzur ve istikrarı bir an önce sağlanmalıdır. Eğitim-İş olarak terörü bir kez daha lanetliyor, patlamada hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine ve ulusumuza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

44

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*