Son güncellenme :12.10.2015 14:24

Anasayfa > Anasayfa > IŞIKLAR İÇİNDE UYU LEVENT KIRCA

12.10.2015 Pts, 14:24

IŞIKLAR İÇİNDE UYU LEVENT KIRCA
Usta tiyatro sanatçısı ve sinema oyuncusu Levent Kırca’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

“Dik durun… Adil olun, sabırlı olun. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürk’le kalın, Cumhuriyetle kalın, Hoşça kalın!” diyerek aramızdan ayrılan usta sanatçı Levent Kırca’ya rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

LEVENT KIRCA KİMDİR?

İlk kez 1964’te Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahneye çıktı. Ankara Birlik Tiyatrosu ve Halk Oyuncuları’nda çalıştı. Nasreddin Hoca Oyun Treni, Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?, Bu Oyun Nasıl Oynanmalı?, Sağlık Olsun!, Ne Olur Ne Olmaz gibi televizyon dizilerinin yapımcılığını üstlendi.

1978’de Altınşehir adlı filmle sinemaya geçti. Ne Olacak Şimdi? ve Mavi Muammer adlı filmlerde oynadı. Hodri Meydan Topluluğu adlı Tiyatro Grubu’nu kurdu. Eski eşi Oya Başar ile birlikte Güzel ve Çirkin ve Sefiller adlı oyunları sergiledi. Üç Baba Hasan, Kadıncıklar adlı oyunları sergiledi. 1988’de başlayıp 22 yıl süren Olacak O Kadar adlı televizyon programını hazırladı. İlk sinema yönetmenlik denemesini Son adlı filmle yaptı. Daha sonra Şeytan Bunun Neresinde adlı filmi yönetti.

Saint Petersburg Bal Mumu Heykelleri Müzesi’nde heykeli olan nadir Türk sanatçılardandır.

EĞİTİM-İŞ ORDU ŞUBESİ

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*