Son güncellenme :21.03.2018 12:32

Anasayfa > Anasayfa > GÜZEL GÜNLERİN HABERCİSİ KABUL EDİLEN NEVRUZ KUTLU OLSUN

21.03.2018 Çar, 12:32

GÜZEL GÜNLERİN HABERCİSİ KABUL EDİLEN NEVRUZ KUTLU OLSUN

Baharın gelişi ve toprağın uyanışı, insan için, yaşamı güzelleştirebilmek ve umutları güçlendirmek için yeni olanakları çağrıştırmaktadır.

Dostluk, sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma duygularının ve yaşama sevincinin öne çıktığı bahar, yaşadığımız coğrafyada yüzyıllardır Nevruz kutlamalarıyla karşılanmaktadır.

Nevruz, bütünleştirici yapısıyla, dostluk ve kardeşliğin gelişmesine katkıda bulunmakta, bu niteliğiyle evrensel nitelik ve önem taşımaktadır.

Bu nedenle bu coğrafyanın insanları, Nevruz’u ayrışmanın değil, birlik ve beraberliğin sembolü olarak kutlamalı ve yaşatmalıdır. Nevruz’a ulusal bir bütünlük içerisinde sahip çıkmak yaşadığımız çatışma konusu olan pek çok sorunu da kendiliğinden çözecektir.

Emek örgütü olmanın bilinciyle verdiğimiz mücadelede her zaman, ayrışmayı değil, bütünleşmeyi; çatışmayı değil uzlaşmayı ve sınıf bilinciyle ortak mücadele etmeyi savunmak gereğine yürekten inanıyoruz. Ancak o zaman Nevruzun gelişini büyük coşkuyla karşılayıp o heyecanı yaşamamız mümkün olacaktır.

Eğitim-İş olarak güzel günlerin habercisi kabul edilen Nevruz Bayramı’nı kutluyoruz.

 

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*