Son güncellenme :29.03.2018 15:42

Anasayfa > Anasayfa > GENEL BAŞKANIMIZ YILDIRIM ORDU’DA TEMASLARDA BULUNDU

29.03.2018 Per, 15:42

GENEL BAŞKANIMIZ YILDIRIM ORDU’DA TEMASLARDA BULUNDU

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, örgütlenme çalışmaları kapsamında Ordu’da çeşitli temaslarda bulundu.

Ordu Şubemizde, üyelerimizle toplantı yaparak sendikal gündemi değerlendiren Yıldırım, Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte okulları ziyaret etti. Yıldırım, Ordu Valiliği, CHP ve İYİ Parti ziyaretlerinin ardından Ordu Şubemizde basın toplantısı düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere yönelik hazırladığı performans yönetmeliğine tepki gösteren Yıldırım, “Eğitim-İş olarak yerelde yaşanan eğitim problemlerini ve yeni yönetmelik üzerine eğitim çalışanlarımızla bire bir görüşme yapıyoruz. Bu görüşmeyi rapor halinde Milli Eğitim Bakanlığı’na sunuyoruz” dedi.

KAOS ORTAMI OLUŞUYOR

Yıldırım, “Son yıllarda özellikle 2017-2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredat değişikliği ve sınav sistemlerinde yaptığı değişiklikler ile 18 milyonu bulan tüm öğrencilerimizi ve halkımızı etkilemiştir. Bakanlığın akşamdan sabaha yeterli çalışma olmadan, altyapı hazırlıkları gerçekleşmeden, bilimsel, akademik veriler alınmadan, başta sendikalar olmak üzere konunun paydaşlarından hiçbir görüş almadan ortaya koyduğu, uygulamaya çalıştığı bu değişiklikler eğitim sürecinde bir kaos ortamının oluşmasına neden olmuştur” şeklinde konuştu.

ÖĞRETMENLERLE BAKANLIĞIN ARASI AÇILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın olumsuz çalışmalara devam ettiğini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

“Eğitim-İş olarak eğitimde yaşanan sorunların ana sebebinin bakanlığın yanlış politikaları ve yanlış uygulamaları olmasına rağmen sanki yaşanan sorunların sebebi öğretmenlermiş gibi ve öğretmenlere performans uygulaması yapıldığında sanki sorunlar çözülecekmiş gibi bir uygulamaya geçilmesine karşıyız. Çünkü öğretmenlerimiz eğitim fakültelerinden hepsi birer uzman olarak mezun olmakta ve yıllarca fedakarca mesleklerini yapmaktadırlar. Bu noktadan bakıldığında bu yanlış sorunlara yol açacak ve öğretmenlerle Bakanlığın arasını açacaktır. “

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*