Son güncellenme :30.03.2016 17:24

Anasayfa > Anasayfa > GENEL BAŞKANIMIZ KARAMAN’DA TEMASLARDA BULUNDU

30.03.2016 Çar, 17:24

GENEL BAŞKANIMIZ KARAMAN’DA TEMASLARDA BULUNDU
Genel Başkanımız Veli Demir, Ensar Vakfı’yla ilişkili bir öğretmenin 45 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu Karaman’da çeşitli temaslarda bulundu, görev yaptığı okulda, iftiraya ve saldırıya uğrayan Karaman Şube Başkanımız İsa Çetin’i okulunda ziyaret ederek destek verdi.

Demir, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop ve Kültür Sanat-İş MYK Üyesi Sinan Düzenli’yle birlikte okulları ziyaret etti. Karaman Şubemizde üyelerle bir araya gelen Demir, Karaman’da yaşanan taciz olayına ilişkin açıklamalarda bulundu. AKP iktidarı döneminde sosyal devletin çökertildiğini, vakıf ve sadakalarla ayakta kalan İslam devletinin oluşturulmaya çalışıldığını vurgulayan Demir, okulların tarikatlara teslim edildiğini, değerler eğitimi adı altında tarikat eğitimi verildiğini söyledi. Demir, AKP’ye yakın cemaat ve tarikatlara yine değerler eğitimi adı altında devlet kasasından para aktarıldığına dikkat çekti ve “Çözüm, eğitim sistemimizin tekrar ‘cumhuriyetin eğitim sistemi’ anlayışına dönerek sosyal devleti tekrar inşa etmektedir. Cemaat ve tarikatların işlettiği yurt, okul ve kursların bir an önce kapatılması gerekmektedir” dedi.

Demir, CHP Karaman İl Başkanlığını, ADD Karaman Şubesi’ni ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Karaman Şubesi’ni de ziyaret etti.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*