Son güncellenme :25.07.2016 11:40

Anasayfa > Anasayfa > CUMHURİYETE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAK İÇİN TAKSİM’DEYDİK

25.07.2016 Pts, 11:40

CUMHURİYETE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAK İÇİN TAKSİM’DEYDİK
Eğitim-İş olarak, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarla birlikte, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İstanbul Taksim’de düzenlediği “Cumhuriyet ve Demokrasi” mitingine katılarak destek verdik. Mitingte on binlerle birlikte, hep bir ağızdan “Darbelere hayır” dedik.

Taksim Meydanı’nda düzenlenen miting için kitleler öğle saatlerinden itibaren toplanmaya başladı. Miting meydanına gruplar, Dolmabahçe, Osmanbey ve Şişhane olmak üzere üç farklı koldan yürüdü. Türk bayrakları ve Atatürk posterlerinin taşındığı mitingte “Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkalım”, “Askeri ve sivil darbeye hayır”, “Ne darbe, ne dikta, iktidar halka”, “Darbelere hayır”, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” döviz ve pankartları açıldı, “Darbeye karşı halk iktidarı”, “Her türlü darbeye karşı Taksim’deyiz” sloganları atıldı.

Gezi Parkı önünde bulunan sahneye “Cumhuriyete ve Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz” yazılı dev bir pankart asıldı. “Darbeye Hayır” pankartlarıyla çevrelenen sahnenin yanı sıra, meydana vinçlerle Atatürk posterleri ve “Yaşasın Laik Demokratik Türkiye” yazılı pankartlar da görüldü.

Genel Başkanımız Veli Demir, Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Şube ve Temsilcilik Başkanlarımız, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ile bağlı sendikaların geniş katılım sağladığı mitingte, “10 maddelik Taksim Manifestosu”nu okuyan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kitleye “Devletin yeniden inşası zorunludur” diye seslendi.

 

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*