Son güncellenme :19.06.2018 14:12

Anasayfa > Anasayfa > CUMHURBAŞKANI EK GÖSTERGEDE HALKI YANILTMAMALIDIR

19.06.2018 Sal, 14:12

CUMHURBAŞKANI EK GÖSTERGEDE HALKI YANILTMAMALIDIR

Muhalefet adayları tarafından dile getirilen öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi vaadine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılmış ve yaptığımız çağrıda uygulamanın seçim öncesi gerçekleşmesi gerektiğini bu konuda yetkinin Cumhurbaşkanında var olduğunu açıklamıştık.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun’da yaptığı seçim mitinginde;

“Kardeşlerim biliyorsunuz Meclis seçimler için tatile girmeden önce pek çok kritik düzenlemeyi hayata geçirdik. Öncelikle emeklilerimize çifte Bayram yaşatmak için her iki bayramda verilmek üzere 1000 liralık ikramiye getirdik. 1000 lira Ramazan bin lira kurban bayramı. Söz verdiğimiz gibi hemen Bayram öncesinde bu ikramiyeleri ödedik. Bunun yanında polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşire ve din görevlilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600 e çıkardık. Böylece emekli ikramiyelerinde ve maaşlarında net yüzde 22 lik bir iyileşme sağladık.” ifadelerini kullanmıştır.

Bu sözler bir vaatten öte gerçekleşmiş bir icraate yöneliktir. Oysa ki 3600 ek gösterge düzenlemesi henüz uygulamaya konulmamıştır.

Erdoğan’ın sözleri;

1- Konuşma metnini yazan danışmanların hatası,

2- Halkı yanıltma çabası,

3- Yalan, yanlış bilgi verme olarak yorumlanabilir.

Her ne sebeple olursa olsun bu çok yanlıştır.

Bu yanlışı düzeltmek mümkündür ve bunun için meclisten alınan KHK yetkisi kullanılarak seçim öncesi bu konu vaat olmaktan çıkarılmalı icraate dönüştürülmelidir. Yaklaşık 1.5 milyon çalışanı ilgilendiren bir konu ile ilgili böyle bir hata kabul edilemez…

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*