Son güncellenme :23.01.2016 11:39

Anasayfa > Anasayfa > ÇOCUKLARIMIZIN TERÖRÜN HEDEFİ OLMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ

23.01.2016 Cts, 11:39

ÇOCUKLARIMIZIN TERÖRÜN HEDEFİ OLMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’ndeki Çelebi Ortaokulu’nda karne dağıtımı sırasında PKK terör örgütünün bombalı saldırısı sonucu 5 öğrenci yaralanmıştır. Eğitim-İş olarak karnelerini almak için okullarında bulunan çocuklarımızı hedef alan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Bilindiği üzere ülkemiz, 7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından tekrar başlayan ve günümüze kadar artarak devam eden bir terör ortamının içine sokulmuş bulunmaktadır. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bölücü terör nedeniyle kapatılan veya yakılan 1556 okulda eğitim gören 362 bin öğrenci ve bu okullarda görev yapan 16797 öğretmen terör olaylarından doğrudan etkilenmiştir. Normal şartlarda bile okullarda yeterli güvenlik önlemlerinin olmadığı ülkemizde, terör örgütü elini kolunu sallayarak okulları yakmakta, bombalamakta, eğitim-öğretimi kesintiye uğratmaktadır.

Okulların güvenliğini sağlamaktan ve eğitimin kesintisiz olarak devam etmesinden birinci derecede sorumlu olan siyasi iktidar ise okullarımıza kadar inen terör olayları karşısında teslimiyetçi tavır takınmakta, çocuklarımızın ve öğretmenlerin can güvenliğini sağlayamamaktadır.

Çocuklarımızın terörün hedefi olması asla kabul edilemez. Eğitim-İş olarak siyasi iktidarı, çocuklarımızın eğitim ve yaşam hakkını korumaya çağırıyor, yaralanan öğrencilerimize acil şifalar diliyoruz.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*