Son güncellenme :19.06.2020 16:56

Anasayfa > Anasayfa > CENGİZ SARIYER YALNIZ DEĞİLDİR. ÖĞRETMENİMİZE YAPILAN HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ!

19.06.2020 Cum, 16:56

CENGİZ SARIYER YALNIZ DEĞİLDİR. ÖĞRETMENİMİZE YAPILAN HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ!

 

Ordu Gölköy Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü ve Eğitim-İş Gölköy Temsilcisi değerli arkadaşımız Cengiz Sarıyer, sosyal medya paylaşımları bahane edilerek görevinden alınarak Güzelyurt Çok Programlı Lisesine coğrafya öğretmeni olarak atanmıştır.

 

Laik, bilimsel ve ulusal eğitime inanmış Atatürkçü bir eğitimci olan Cengiz Sarıyer; yapmış olduğu çalışmalarla okulunun çehresini ve vizyonunu değiştirmiş, eğitim projeleriyle Avrupa ülkelerine öğrencileri götürmüş, Gölköy içinde birçok evin, caminin, kültür merkezinin onarımına katkı sağlamıştır.

 

2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Gölköy belediye başkan adayı olan Cengiz Sarıyer arkadaşımız ciddi bir oy aldığı ancak kazanamadığı seçimden sonra görevinin başına dönerek Gölköy ve öğrencileri için çalışmaya devam etmiştir. Eğitim-İş ve Atatürkçü Düşünce Derneği Gölköy Temsilciliği görevlerini de sürdürmüş, Gölköy’de insanların sevdiği ve saydığı bir şahsiyet olarak ön plana çıkmıştır.

 

Kendi beceriksizlik ve zaafiyetlerini düzeltmek yerine başarılı bir öğretmen ve okul müdürü olan Cengiz Sarıyer arkadaşımızı hedef alanlar, sosyal medya paylaşımları nedeniyle şikayetçi olmuşlardır. Hiçbir hakaret içermeyen,kişisel düşüncesini açıklamaktan ibaret olan paylaşımlar nedeniyle yürütülen göstermelik soruşturma sonucunda arkadaşımız okul müdürlüğü görevinden alınmış ve başka bir okula sürgün  edilmiştir. Soruşturmaya konu olan suçlamalar engizisyon mahkemelerinin ithamlarına benzemektedir.Örneğin Mehmetçiklerimizin şehit olması üzerine yazılan “Çocuk senin olmayınca…” ya da “Yalan söyleyenler,er geç yalanlarında boğulur.” gibi ifadeler siyasi paylaşım denilerek ceza verilmiştir. Soruşturma dosyasında   hukuk garabeti diyebileceğimiz bu ve benzeri iddialar dışında hiçbir şey yoktur. Bu soruşturma ile asıl amaçlanan biliyoruz ki Cengiz Sarıyer’in toplumda karşılık bulmuş Atatürkçü demokrat kişiliğidir. Asıl hedef, çalışmalarının temelini oluşturan Atatürk’ün halkçılık ilkesidir.

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı Eğitim-İşli eğitimciler olarak;  ülkemizi ve eğitim sistemimizi kaosa sokanların verdiği cezalardan korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız. Ülkemizin ve çocuklarımızın aydınlık günler görmesi için mücadelemizi devam ettireceğiz.

 

Eğitim-İş Ordu Şubesi olarak; kendini çağdaş, laik ve bağımsız Türkiye hedefine adamış olan arkadaşımız Cengiz Sarıyer’in yanındayız. Kendisine yapılan haksızlık karşısında tüm hukuki ve meşru yolları kullanacak ve kendisine destek olacağız.

 

 

Eğitim-İş Ordu Şubesi

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*