Son güncellenme :05.11.2016 11:38

Anasayfa > Anasayfa > ÇANAKKALE ŞUBE BAŞKANIMIZ AHMET MANTAŞ YALNIZ DEĞİLDİR

05.11.2016 Cts, 11:38

ÇANAKKALE ŞUBE BAŞKANIMIZ AHMET MANTAŞ YALNIZ DEĞİLDİR

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lara dayanılarak 10 binlerce öğretmen açığa alınarak görevlerinden uzaklaştırılmışlardır.

Darbe girişimi sonrası yine bu KHK’lerle 10 binlerce kamu görevlisi FETÖ ile mensubiyeti veya doğrudan ilişkili olduğu tespiti gerekçesiyle kamu görevlerinden ihraç edilmişlerdir.

Çanakkale’de FETÖ ile yakından uzaktan hiçbir ilişkisi bulunmayan, Çanakkale kamuoyu tarafından kim oldukları net olarak bilen, hayatlarını gericiliğe karşı, bu türden cemaatlere karşı mücadele içinde geçirmiş Atatürkçü, ilerici, Cumhuriyet devrimlerine, Atatürk ilkelerine dair sarsılmaz bir inanca sahip olan öğretmenlerin FETÖ ile ilişkilendirilip açığa alınmaları bir skandaldır.

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet MANTAŞ ve dört üyesinin FETÖ ile ilişkilendirilerek 25 Temmuz’da açığa alınarak mağdur edilmelerinin kabul edilir bir tarafı yoktur.

Üç ay boyunca haklarında herhangi bir işlem yapılmadan, savunma hakkı verilmeden keyfi bir uygulamaya maruz bırakılmışlardır.

Nihayetinde 657 sayılı DMK’nın 142 ve 145 Maddelerine göre üç aylık süre içerisinde haklarında hiçbir işlem yapılmayan üç üyemiz görevlerine 24 Eylül 2016 tarihinde iade edilmişlerdir.

Ama ne yazık ki üç aylık süre boyunca hakkında herhangi bir soruşturma ve işlem yapılmayan Çanakkale Şube Başkanımız Ahmet MANTAŞ’ın görevden uzaklaştırma süresi “İnceleme devam etmektedir” gerekçesiyle iki ay daha uzatılmıştır.

Şube Başkanımız Ahmet MANTAŞ’ın görevden uzaklaştırılmasının FETÖ ile ilişkili olmadığı yönünde, yakın zamanda merkeze çekilen Çanakkale Eski Valisi Hamza ERKAL basın yoluyla kamuoyuna açıklama yapmıştır.

Ayrıca Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü’nün “Resen” bir uygulaması olduğunu yine eski vali açıklamalarında belirtmiştir.

Gerçeklerin tüm çıplaklığıyla ortada olduğu ve Çanakkale Eğitim Camiasının, İl Milli Eğitim Müdürü’nün, Eğitim İş’in ve şube başkanının yaptığı mücadeleden rahatsız olduğunu bilmeyen yoktur.

Çanakkale Şube Başkanımız Ahmet MANTAŞ’ı FETÖ Örgütü ile ilişkilendiren İl Milli Eğitim Müdürü’nün kin ve öç alma duygularıyla olayı kişiselleştirip, hırsıyla adeta intikam alır gibi açığa alma sürecini başlatmış ve hukuksuzca iki ay daha uzatmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürü bu tutumuyla Eğitim İş’in Çanakkale’de ki mücadelesini geriletmeyi planlıyorsa kesinlikle yanıldığını bir kez daha haykırıyoruz.

Eğitim İş her koşulda ve şartta eğitimdeki gericileşmeye karşı ve Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz vermez mücadelesine devam edecektir.

Eğitim İş’in ve yönetim kadrolarının görüşleri nettir. Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyet’in değerlerine bağlı bir emek örgütüdür.

İl Milli Eğitim Müdürü ve Çanakkale Valiliği bilmelidir ki;

Eğitim İş ne kadrolarını nede üyelerini sizlerin kişisel kin ve intikam planlarına kurban vermeyecektir.

Bu hukuksuz uygulamaların hesabını yargı yoluyla soracağız.

OHAL şartlarından kendisine vazife çıkarıp kamu görevi ile kişisel duygularını birbirine karıştıran İl Milli Eğitim Müdüründen, Eğitim İş olarak er ya da geç hesap soracağız.

Er ya da geç gerçekler ortaya çıkarılacaktır.

Eğitim İş Çanakkale’de eğitim çalışanlarının göz bebeği olmaya devam edecektir.

 

04.11.2016

Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*