Son güncellenme :24.05.2015 20:02

Anasayfa > Anasayfa > BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK

24.05.2015 Paz, 20:02

BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK.

Renault ve Tofaş’ta başlayıp Coşkunöz ve Mako’da çalışanların da desteğiyle büyüyen Bursa’da işçi direnişine destek verdik.

Genel Başkanımız Veli Demir, Bursa Şehreküstü Meydanında, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Bursa Şube Başkanımız Özkan Rona, Konya Şube Başkanımız Şükrü Balun ve Yalova İl Temsilcilik Başkanımız Mustafa Aşina ile birlikte metal işçilerine destek olmak için basın açıklaması yaptı. Demir, “Son dönemde işçi sınıfının üzerinde ölü toprağı vardı. Bu toprağa öncelikle Bursa’daki Renault işçileri itiraz etti, ardından Tofaş işçileri. Ümit ediyorum ki Türkiye’nin diğer bölgelerindeki metal işçileri de yarın itiraz edecekler ve tavırlarını koyacaklardır. Bu işçiler adına, emekçiler adına gerçekten taktir edilecek bir durum. İşçilerin demokratik ve meşru eyleminin lafta bazı sendikalar tarafından etkisiz hale getirilmeye çalışılması, işveren ağzı ile konuşulması da manidardır” dedi.

İşverene de seslenen Demir, “İşçilerin çalışma koşulları düzeltilsin. Bosch’ta uygulanan toplu sözleşme hükümleri metal işkolunda çalışan diğer işçilere de uygulansın. Eylemi başlatan ve destek veren işçilere baskı yapılmasın işten çıkartılmasın, cadı avına çıkılmasın” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Tofaş Fabrikasına gidilerek grevdeki işçi arkadaşlarımıza destek ziyaretinde bulunuldu.

BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK BURSA’DA METAL İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK VERDİK
Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*