Son güncellenme :16.04.2018 9:57

Anasayfa > Anasayfa > BU SAVAŞ EMPERYALİST GÜÇLERİN KİRLİ SAVAŞIDIR

16.04.2018 Pts, 9:57

BU SAVAŞ EMPERYALİST GÜÇLERİN KİRLİ SAVAŞIDIR

Ortadoğu coğrafyası zor günler geçirmekte, emperyalist güçlerin Suriye’nin işgali çerçevesinde hazırladığı senaryolar birer birer uygulamaya geçmektedir.

Emperyalizmin öncülüğünü yapan devletler, içine düştükleri ekonomik cendereden kurtulabilmek için savaş çığlıkları atmaktadır. Özellikle enerji bölgelerinde yaşayan milyonlarca insan kan emici sömürücülerin ateş çemberindedir.

Emperyalist devletlerin Suriye üzerinde gerçekleştirmek istedikleri Ortadoğu’yu yeniden yapılandırma politikalarına başından beri tam destek veren Türkiye’yi yönetenler, bugün ise ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yönelik saldırısına destek vermekte ve dökülen kana ortak olmaktadır.

İnsanlık tarihi bize vahşi kapitalizmin kanla beslendiğini defalarca göstermiştir. Bu kan ise mazlum ulusların kanıdır. Sömürgecilere karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşını vererek başta Ortadoğu ve Asya halkları olmak üzere, tüm mazlum uluslara bağımsızlık ışığını tutmuş olan Türkiye’nin, bugün bu mazlum halklara karşı emperyalizmin taşeronluğuna soyunmuş olması oldukça düşündürücüdür.

Bu savaş emperyalist güçlerin kirli savaşıdır. Ülkemizin bu kirli savaşa alet edilmeye çalışılması kabul edilemez.

Eğitim-İş olarak emperyalizmin çıkarları uğruna ülkemizin bir savaşa sürüklenmesine seyirci kalamayız. Emperyalizmin bu kanlı oyununu ancak “barış” diyenlerin oluşturacağı güç bozacaktır. Emperyalizmin taşeronluğuna soyunanlar ise dökülecek kandan, sivillerin hayatını kaybetmesinden, kentlerin yakılıp yıkılmasından sorumlu olacaktır.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*