Son güncellenme :28.06.2016 13:01

Anasayfa > Anasayfa > BOLU’DA 10. YIL MARŞI’NI YASAKLATAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PROTESTOSUNA POLİS MÜDAHALESİ

28.06.2016 Sal, 13:01

BOLU’DA 10. YIL MARŞI’NI YASAKLATAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ PROTESTOSUNA POLİS MÜDAHALESİ
Bolu’da törenlerde 10. Yıl Marşı’nın çalınmaması talimatı veren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i protesto etmek için Bolu İl Temsilciliğimizin, ADD Bolu Şubesi ve CHP Bolu İl Başkanlığı’yla birlikte gerçekleştirdiği eyleme polis müdahale etti. Genel Başkanımız Veli Demir’in de katıldığı eylemde, aralarında CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da bulunduğu 20 kişi gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Öğle saatlerinde Sümer Mahallesi’nde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne doğru yürüyen 200 kişilik grup, sokak başına kurulan polis barikatı tarafından durduruldu. Müdürlük önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba izin verilmedi,  biber gazı ve coplarla müdahalede bulunuldu.

Genel Başkanımız Veli Demir, barikatın önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biz bu Milli Eğitim Müdürü’nün Balıkesir’de neler yaptığını iyi biliyoruz. Orada nasıl usulsüz atama yaptığını, Cumhuriyete, Atatürk İlke ve Devrimlerine nasıl saldırdığını biliyoruz. Sayın Vali Cumhuriyetin valisi mi yoksa, sarayın valisi mi bunu göstermek zorunda. Eğer Cumhuriyetin valisi ise derhal Yusuf Cengiz’i görevden almalı. Milli Eğitim Müdürüne diyoruz ki, eğer Bolu Beyiysen burada Köroğlu var. Nerede bir Bolu Beyi varsa orada Köroğlu vardır. Nerede bir Hızır Paşa varsa orada Pir Sultan vardır. Nerede emperyalizmle işbirliği yapan varsa orada Mustafa Kemal vardır diyoruz. Haddini aşma en kısa sürede 10. Yıl Marşını adam gibi ezberle karşımızda söyle”

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*