Son güncellenme :21.03.2015 12:02

Anasayfa > Anasayfa > BARIŞ VE DOSTLUK BAYRAMI NEVRUZ KUTLU OLSUN

21.03.2015 Cts, 12:02

BARIŞ VE DOSTLUK BAYRAMI NEVRUZ KUTLU OLSUN
Bugün, dostluk, sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma duygularının ve yaşama sevincinin öne çıktığı dünyanın en eski ve en zengin barış ve dostluk bayramını kutluyoruz.Doğanın tüm renkleriyle canlanmaya başladığı baharı, doğa ile insanın bütünleşmesini simgeleyen Nevruz, kültürümüzde her zaman barış ve sevgiyle özdeşleşmiştir.

Ne yazık ki bugün işbaşında olan siyasi iktidar, izlediği ayrıştırma politikasıyla, kullandığı nefret söylemleriyle, “bizden olanlar ve olmayanlar” ayrımcılığıyla, halkımızı birbirine karşı kışkırtmakta, etnik ve dinsel ayrımcılığı körüklemektedir.

Unutulmamalıdır ki, etnik kökeni, dili, inancı ne olursa olsun herkes, bu ülkenin ayrılmaz ve eşit vatandaşlarıdır. Bu nedenle Nevruz’a ulusal bir bütünlük içerisinde sahip çıkmak yaşadığımız çatışma konusu olan pek çok sorunu da kendiliğinden çözecektir. Bu coğrafyanın insanları, Nevruz’u ayrışmanın değil, birlik ve beraberliğin sembolü olarak kutlamalı ve yaşatmalıdır.

Ayrışmayı değil, bütünleşmeyi; çatışmayı değil uzlaşmayı savunmak gerektiğine yürekten inanan Eğitim-İş olarak Nevruz Bayramı’nı kutluyor; ulusumuza ve tüm insanlığa özgürlük ve iyilik getirmesini diliyoruz.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*