Son güncellenme :01.04.2016 17:49

Anasayfa > Anasayfa > ATATÜRK’E HAKARET EDEN KARŞISINDA EĞİTİM-İŞ’İ BULACAKTIR

01.04.2016 Cum, 17:49

ATATÜRK’E HAKARET EDEN KARŞISINDA EĞİTİM-İŞ’İ BULACAKTIR
Bursa İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaarslan’ın, 17 Haziran 2015 saat 11.00’da sosyal medya hesabı üzerinden, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının ve imzasının bulunduğu bir resim üzerinde, bizzat Atatürk tarafından söylenmiş imajı verilerek ve cehennemde olduğu ima edilerek “Sıcak diye orucu bırakmayın burası daha sıcak- K. Atatürk” yazılı mesajı sosyal medyada paylaşmıştır. Bunun üzerine Eğitim-İş Bursa Şube Başkanımız Özkan Rona tarafından, 18 Haziran 2015 tarihinde İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na, 5816 sayılı yasada belirtilen Atatürk’ün manevi kişiliğine ve hatırasına yapılan bu hakaretten dolayı adı geçen şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.Sendikamızın suç duyurusuna müteakip her ne kadar ilgili şahıs söz konusu paylaşımı sosyal medya hesabından sildiyse de olayı internet üzerinden öğrenen bazı kişiler ve demokratik kitle örgütleri de Savcılığa şikayet ve ihbarlarda bulunmuşlardır.

Şikayetler üzerine İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı, sanık Mustafa Karaarslan hakkında 5816 sayılı kanuna muhalefetten düzenlediği iddianame ile İnegöl 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açmış; iddianame mahkemece kabul edilmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’e atfen düzenlenen yazıda, sanki Atatürk’ün cehennem azabı içinde olduğu imasıyla O’nun manevi kişiliğine hakaret eden bu şahsın hak ettiği cezaya çarptırılması için Eğitim-İş olarak davaya müdahil olacağımızı belirtmekte yarar görüyor, Atatürk düşmanlarının giderek pervasızlaşan hakaretlerine sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

İnegöl 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nin kararı için tıklayınız

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*