Son güncellenme :06.03.2017 10:17

Anasayfa > Anasayfa > ANKARA HAVAGAZI FABRİKASINDA YAŞANAN TEHLİKE KONUSUNDA MEB’İ ACİL TEDBİR ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ

06.03.2017 Pts, 10:17

ANKARA HAVAGAZI FABRİKASINDA YAŞANAN TEHLİKE KONUSUNDA MEB’İ ACİL TEDBİR ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası,  350 ton asbest bulunan Havagazı Fabrikası’nı hiçbir koruyucu önlem almadan yıkıldığı ve halk sağlığının tehlikeye atıldığı konusundaki tespitlerini yargıya taşımış ve İdare Mahkemesince yıkım konusunda yürütmenin durdurulması yönünde karar alınmıştır. Bunun birlikte meslek örgütleri tehlikenin devam ettiği ve bölgenin acilen karantinaya alınması için resmi kurumları uyarmıştır.

Ankara’nın merkezinde yaşanan bu vahim tehlikenin ciddiye alınıp, konunun uzmanı meslek kuruluşlarının bu çağrılarına kulak verilmesinin zorunlu olduğu ortadadır.

Uzmanların bölgenin karantinaya alınması çağrısına uyularak, bölgede MEB’e bağlı okulların bulunduğu gözetilerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın da acilen okulları tahliye etmek dahil tüm tedbirleri alması elzemdir. Bakanlığı bu konuda derhal gecikmeksizin önlem alması konusunda uyarıyoruz.

Halkın sağlığını hiçe sayanlar Ankara’nın merkezinde bu ölümcül tehlikeye neden olanlar hakkında Sendikamızca da suç duyurusunda bulunulacaktır.

Merkez Yönetim Kurulu

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*