Son güncellenme :19.10.2015 11:16

Anasayfa > Anasayfa > 10. KURULUŞ YILDÖNÜMÜMÜZDE BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTIK

19.10.2015 Pts, 11:16

10. KURULUŞ YILDÖNÜMÜMÜZDE BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTIK
Genel Başkanımız Veli Demir ve Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, kuruluşumuzun 10. Yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Şube Başkanlarımız, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız ile bağlı sendikaların yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu Eğitim-İş heyeti Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Genel Başkan Veli Demir’in mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Genel Başkan Veli Demir Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Sevgili Başöğretmenim Atatürk,

17 Ekim 2005 tarihinde kurulan Eğitim-İş’in 10. Yılını kutlamak için huzurundayız.

Devrimci ruhunu sizden alan Eğitim-İş, önderliğinizde kurulan Cumhuriyetimizin bağımsızlığını, egemenliğini ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratikleşme ve ulusal eğitim hedefini geliştirerek korumak; ülkede yaşayan herkesin çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, eşit, parasız ve nitelikli eğitim hakkını yaşama geçirmek için büyük bir azim ve kararlılık içindedir.

Uygarlığın taşıyıcısı olan eğitim çalışanları sizin ilke ve devrimleriniz ışığında yürümeye ve halktan yana eğitim mücadelesine devam edecektir.

Saygılarımızla.”

Eğitim-İş heyeti, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*