Son güncellenme :10.10.2018 10:06

Anasayfa > Anasayfa > 10 EKİM KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

10.10.2018 Çar, 10:06

10 EKİM KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

Ülke tarihinin en kanlı, en acımasız katliamlarından biri olan 10 Ekim Ankara katliamı üzerinden üç yıl geçti. “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” mitingi alanında meydana gelen patlamada, 103 yurttaşımız yaşamını kaybetti, yüzlerce yurttaşımız yaralandı. Tüm ülkeyi yasa boğan terör eylemini bir kez daha şiddetle lanetliyor, hayatını kaybeden yurttaşlarımızı saygıyla anıyoruz.

Ülkenin başkentinde, binlerce polisin gözü önünde, tam da 1 Kasım seçimleri öncesinde gerçekleştirilen bu saldırı bağıra çağıra gelmiş hiçbir önlem alınmamıştır.

Patlamadan önce IŞİD’in mitinglerde birden fazla canlı bombayla saldırı yapacağına dair istihbarat bilgisinin emniyete ulaşmasına rağmen önlem almayanları; patlama sonrası mitingin güvenliği için alanda bulunan emniyet güçlerine “süpürün” talimatı vererek yaralı ve hayatını kaybetmiş insanların üzerine gaz bombası yağdıranları asla unutmayacağız!

Orada katledilen yalnızca masum insanlar değildi. Orada katledilmek istenen barıştı,  çağdaşlıktı ve özgürlüktü. Ancak Türk Ulusu, bu güzel coğrafyada barış ve kardeşlik içinde yaşamaya devam edecek, mutlaka bunun koşullarını yaratacaktır.

Katliamın yaşanmasında ihmali olanlar, katliamı önleyebilecekken hiçbir şey yapmayanlar hala görevlerinin başındadır. Katliamın tüm sorumluları yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar öfkemiz dinmeyecektir.

10 Ekim katliamında yaşamını yitiren yurttaşlarımızı unutmadık, unutturmayacağız!

Bu yazıyı paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*